Реєстрація Авторизація В вибране
Нові користувачі
Нове в блогах
Коли немає слів, або коли слова не можуть зарадити......
22 лютого 2014 - Блог адміна - 0
Королівська сім'я відвідала концерт Арміна ван Бюрена...
Чергова підбірка чудового трансу

Хмарка тегів

Урочище Смерековий камінь

23 травня 2012 - Адміністратор

"Смерековий камінь" -це надзвичайної краси гірський хребет на Іршавщині у заповіднику "Зачарований край".

Це улюблене місце відпочинку і тренувань для багатьох закарпатських скелелазів

Туристичний маршрут до урочища Смерековий камінь.

 

Маршрут починається в центрі с.Осій куди можна добратися рейсовим автобусом з АС Іршава. Орієнтиром служить православна церква. Маршрут проходить по сільській з покращеним покриттям дорозі на пн., що проходить зліва від церкви. За 500м. на перехресті слід повернути в зх. напрямку, а подолавши 150м. (650м. від пм) дорога змінює напрямок на пн-зх. Подолавши 330м. (980м. від пм) опиняємося на роздоріжжі поблизу магазина «Пасіка». Так називають і цю частину села.

Продовжуємо рух з перехрестя по дорозі, яка веде на північ і проходить траверсом схилу. Подолавши 800м. (1780м. від пм) справа залишається крайня хата села, а маршрут далі проходить по долині річки Синявка

відхиляючись все більше в сх. напрямку.  Назва річки походить від однойменної гори з якої збирає свої води. Опиняємося в ур. Камянка-Осійська (48º23'10"N 23º07'40"E).

   Окрім розкиданих валунів навкруги по дорозі, справа зустрінемо скелю – Аурум-баня («баня» - це кар’єр в перекладі з місцевого діалекту).

Такою дорогою маршрут проходить 2км. (3780м. від пм) і подорожуючий опиняється на дерев’яному мості через річку. Цей міст слід вважати відправною точкою всіх маршрутів з даної місцевості та центром рекреаційної зони, яка об’єднує ТОК «Смерековий Камінь», ТОК «Зачарована Долина», ТОК «Кам'янка» з гірськолижним витягом та сільську садибу.

      За 100м. справа від дороги розміщені печери-гроти. За всіма ознаками вони рукотворні. Існують дві версії їх виникнення: наукова – місце добування залізної руди, та релігійна – місце проживання та переховування монахів. Хоча версії не виключають одна одну.

                Через 1070м. виходимо на галявину де наша дорога через 160м. підходить до лісу, який розміщений з пн. сторони від дороги. Обходимо цей лісок із зх. сторони по дорозі, яка веде туристів в напрямку близькому до пн-сх. та пн. і через 320 м. опиняємося біля струмка. Подолавши струмок рухаємось навпростець через ліс на зх. і пройшовши 880м(2510м від пм) виходимо на величезну галявину порослу папороттю. Це ур. Угар. По галявині продовжуємо рух на зх. з відхиленням на пн. вверх по схилу 970 м. (3480м. від пм). Галявина тут звужується. Продовжуємо рух в тому ж напрямку 800м.(4280м. від пм) через рідколісся та галявини зарослі папороттю і виходимо на лісову дорогу, що проходить по вершині хребта і має напрям з пд. на пн. Рухаючись 480м.(4760м. від пм) по дорозі на пн., де дорога проходить  через ліс та галявинку турист опиняється на великій галявині в пн-зх. куточку якої знаходиться скеля Розколотий Камінь (48º23'39"N 23º04'46"E) на віддалі 100м. від центру галявини (дороги).

Подорожуючому від Розколотого Каменя слід рухатись навпростець на зх. вниз по схилу 150м. до лісової дороги і по ній в пн., пн-зх. напрямках через 400м. опиниться поблизу невеличкої скелі заввишки 8м. справа від дороги. Ця скеля називається Смолава баба. Ця скеля є перепусткою до ур. Смерековий Камінь. Адже пройшовши 150м. опиняємося на галявині над якою гордо височіє Смерековий Камінь(48º23'59"N 23º04'26"E). Назву він отримав від подібності до смереки, яка знизу широка, а зверху гостра та височіє над навколишнім буковим лісом.  Ця назва є об’єднуючою для двох скал. На передньому плані скеля Зуб, а на задньому Баранячий лоб. Зуб, бо він гострий на вершині та дуже крутий, за що  його облюбували альпіністи; Баранячий лоб, бо широкий, масивний і не надто крутий. Галявина поблизу Смерекового Каменя здавна служить місцем для організації бівуаку. Цікавинкою поблизу скель є Долина печер. Печери розміщені по обидва береги від струмка вниз по течії. На зх. від Смерекового Каменя розміщені ще syis скелі: Пецова дача та Соколець, з об’єднуючою назвою Новий масив, Тронний, Старий замок, Одинак.  

 

Коментарі (0)
Додати коментар
Випадкове фото

Фото без назви

Погода на завтра

Погода в Іршаві на завтра

 

Хто онлайн?
Користувачів: 0
Гостей: 4
Сьогодні зареєстровані користувачі ще не відвідували сайтВ Іршаві.com | Соціальна мережа Іршавського району © 2018
admin@v-irshavi.com