Реєстрація Авторизація В вибране
Нові користувачі
Нове в блогах
Коли немає слів, або коли слова не можуть зарадити......
22 лютого 2014 - Блог адміна - 0
Королівська сім'я відвідала концерт Арміна ван Бюрена...
Чергова підбірка чудового трансу

Хмарка тегів

На Старий Новий Рік в Іршаві пройшов фестиваль «Вертеп – 2013»

15 січня 2013 - Адміністратор
article76.jpg

Традиційно 14 січня, в день Святого Василія, у Іршаві пройшов районний фестиваль вертепів та колядницьких колективів «Вертеп – 2013». Дійство відбувалося на площі перед районним будинком культури.
За словам організаторів особливістю цьогорічного фесту є виставка вертепів. Загалом стилізованих будиночків нараховувалося більше 20-ти. Стільки ж колективів показало свою роботу. Кожен із них представив програму вертепного дійства, що побутує саме в їхньому селі. Загальна кількість учасників нараховує більше 200 осіб.
Із кожним роком масштаби фестивалю збільшуються. Порівняно з минулим у «Вертепі -2013» взяло участь утричі більше колективів.
Зважаючи на це, у майбутньому організатори планують урізноманітнити звичайний перегляд виступів колядницьких колективів якимись іншими дійствами та залучати гостей із інших районів.

   В Іршаві побував духівник високого рангу – архієпископ Мукачівський та Ужгородський Феодор.  Гостей свята вітала також начальник відділу культури і туризму РДА Оксана Сідор. Виступаючі захід назвали доброю традицією та висловили надією, що він розвиватиметься та збиратиме все більше учасників й гостей. Це дійство є логічним продовженням вшанування Різдва Христового, адже, за християнським обрядом, сім днів тому ми почули приємну звістку на весь світ про народження Сина Божого. Участь у фестивалі взяло близько двох десятків колективів та звіздарів. Це: обрядово-фольклорний колектив «Іршавська родина», народний хор ветеранів, хор Петро-Павлівського храму Іршави, а також представники Довгого, Приборжавського, Великого і Малого Раківця, Білок, Ільниці, Чорного Потоку, Броду, Загаття, Греблі, Горбка, Дунковиці тощо. Кожен з них мав свою програму. Вони колядували, інсценізували різні вистави, пов’язані з Різдвом, та демонстрували інші супутні обряди. 
   До прикладу, вертепом у Приборжавському вже багато років поспіль опікується своєрідне тріо у складі директора будинку культури Марії Капцош, художнього керівника Ганни Батьо і Надії Гринюк. За цей час склад учасників неодноразово змінювався, репертуар оновлювався та з’являлися нові сценічні елементи, якими із юнаками і дівчатами вдома ділилися батьки, дідусі і бабусі, що пам’ятають все це із своїх молодих років. Наведемо одну з невеликих їх колядок: 

Слава во Вишнім Богу і на земли мир!

Не бойтеся, пастире, пастире, радость возвіщаєм.

І Бог десь родився, Христос Бог воплотився

Із Діви нетлінни і пренепорочни

В місті Віфлеєма, алілуя!

      
До речі, цей колектив радує різдвяним співом не лише односельців, а й відпочинкових установ району та області. Мають у сценарії моменти, що стосуються заміжжя. Господар іде рубати грушу, а господиня з дочкою тричі кричать, аби не робив цього, бо дерево родитиме. Відтак донька повинна грушею трусити, щоб мала женихів.
      На завершення дійства виступив настоятель Петро-Павлівського храму Іршави Василій Ігнат. 
    Фестиваль вертепів вкотре продемонстрував, що Іршавщина багата на традиції.

 

Коментарі (0)
Додати коментар
Випадкове фото

Фото без назви

Хто онлайн?
Користувачів: 0
Гостей: 14
Сьогодні зареєстровані користувачі ще не відвідували сайтВ Іршаві.com | Соціальна мережа Іршавського району © 2018
admin@v-irshavi.com